Reklam
Reklam
YEŞİL KAMAN GAZETESİ - 17 Ocak 2022, Pazartesi

Kaman’da Öğretmenler Eğitime başladı

25 Ağustos 2020
119 kez görüntülendi

Kaman’da Öğretmenler Eğitime başladı
Reklam

Kaman’da Öğretmenler ve Okul yöneticileri için yeni eğitim öğretim yılı, Mesleki Gelişim programıyla başladı.

Milli Eğitim Bakanlığı, Koronavirüs Covid-19 tedbirleri kapsamında 31 Ağustos’ta uzaktan eğitim ile birlikte 2020-2021 Eğitim-Öğretim döneminin başlayacağını belirterek, öğretmen ve okul yöneticileri için yeni eğitim öğretim yılının başladığını duyurdu.

Kaman Milli Eğitim Müdürlüğünde, yeni dönem için hazırlıklar devam ediyor. Yeni döneme sorunsuz girmek için hazırlıklar ve çalışmalar hız kazandı. Bakanlığın belirlediği mesleki gelişim programı kapsamında 31 Ağustos tarihine kadar hazırlıklar devam edecek.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un EBA üzerinden gerçekleştireceği açılış konuşmasıyla başlayacak olan programda ilk ders, Covid-19 salgınına karşı koruyucu ve önleyici tedbirler ile okulda uyulması gereken kurallar olacak. Öğrencilerin uzaktan eğitim sürecindeki eksiklerinin giderilmesine yönelik ‘Tamamlayıcı Eğitim Programı’nın uygulama süreci de öncelikli gündem başlıkları arasında.

2020 – 2021 eğitim öğretim yılının ilk ders zili için geri sayım sürerken okul yöneticileri ve tüm öğretmenler son hazırlıklar için okullarda olacak.

Ayrıca, Okullardaki toplantı alanlarında Covid-19 tedbirleri konusunda gerekli tüm sosyal mesafe ve hijyen tedbirlerinin alındığı belirtildi.

24 Ağustos Pazartesi günü başlayan mesleki çalışma programında, Covid-19 tedbirlerinden, uzaktan eğitimle telafi programına; Psikososyal destek çalışmalarından, etkinlik planlamalarına kadar pek çok başlık tüm detaylarıyla çalışılacak.

Mesleki çalışma programında, TSE iş birliğinde hazırlanan ‘Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyon Önleme Kontrol Kılavuzu’nun uygulanması, okul yöneticisi – öğretmen, öğrenci ve veli rehberleri eşliğinde yeni döneme uyum öncelikli gündem başlığı olacak.

21 Eylül’de başlaması planlanan yüz yüze eğitim süreci öncesinde okul binasında, sınıflarda, tuvaletlerde, bahçede ve tüm ortak kullanım alanlarında uygulanacak sosyal mesafe, maske ve temizlik kuralları; öğrenci, öğretmen ve velilerle ilgili süreçlerin planlanması aşamasında en ince ayrıntısına kadar uygulamalı bir şekilde ele alınacak.

Yeni eğitim-öğretim yılında ders bazında gerçekleştirilecek uzaktan öğretim etkinliklerinin planlanması, Öğrencilerin uzaktan eğitim sürecindeki eksiklerinin giderilmesine yönelik hazırlanan ‘Tamamlayıcı Eğitim Programı’nın uygulama süreci ve psiko-sosyal destek çalışmaları mesleki çalışma programının ana başlıkları arasında. Okul yöneticileri ve öğretmenler, uygulanacak ‘Salgın Hastalık Psikoeğitim Programı’ hakkında Rehber Öğretmenler/Psikolojik Danışmanlar tarafından bilgilendirilecek.

 

 

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz