Reklam
Reklam
YEŞİL KAMAN GAZETESİ - 01 Haziran 2020, Pazartesi

Şehitlerimizi minnet ve şükranla andık

24 Mart 2020
29 kez görüntülendi

Şehitlerimizi minnet ve şükranla andık
Reklam

18 Mart Çanakkale Deniz Zaferinin 105’nci Yıldönümünü gururla kutlarken, Şehitleri Anma gününde Aziz Şehitlerimizi tüm kalbimizle bir kez daha minnet ve şükranla yâd ettik.

18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitleri Anma Günü, Korona virüsü tedbirleri kapsamında kısıtlı bir anma programı ile gerçekleştirildi.

Çarşamba günü saat:10.00’da, Kaman Cumhuriyet Meydanındaki Atatürk Anıtına, Kaymakam Şükrü Özcan, Belediye Başkanı Necati Çolak, Emniyet Müdür vekili Recep Arslan, Jandarma Komutanı Nuri Çıracı, Yazı İşleri Müdürü Ümit Güleç ve Milli Eğitim Şube Müdürü Sinan Şahbaz’ın katılımı ile Kaman Kaymakamlığı ve Kaman Belediye Başkanlığı çelenkleri sunuldu, Saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal marşımız okundu.

Kaman Kaymakamı Şükrü Özcan yayınladığı mesajında; “Şanlı tarihimizin destansı zaferlerinden biri olan Çanakkale Zaferi’nin 105. yıl dönümünde, bu vatanı, milleti ve kutsal değerlerini korumak için savaşarak, bu uğurda canını vermiş aziz şehitlerimizin ‘Şehitler Günü’nü anmanın gururunu yaşıyoruz.

Çanakkale zaferi, en zayıf düştüğü zamanlarda bile Türk milletinin birlik ve beraberliğinin kudretini tüm dünyaya göstermiş; memleketin dört bir yanından koşarak gelip bir an bile tereddüt etmeden yan yana şehit düşen Mehmetçiklerimiz, vatan sevgisinin ve kardeşliğin simgesi olmuşlardır.

Tarihimizin parlak zaferlerinden beslenen bu şuur ve ruhla atalarımızın canları pahasına bize emanet ettikleri bu vatanı, onlar gibi koruyabilmek, yaşatabilmek ve daima ileriye götürmek azmindeyiz.

Bu düşüncelerle, Çanakkale Zaferi’nin 105. yıl dönümünü yürekten kutluyor, tüm şehitlerimizi rahmet ve şükranla anıyoruz” ifadeleri yer aldı.

Kaman Belediye Başkanı Necati çolak ise yayınladığı mesajında; “Vatan uğruna can alıp can verenleri rahmetle anıyorum. Çanakkale Zaferi, vatanseverlik, fedakârlık, cesaret gibi yüksek faziletlerin kahramanca sergilendiği bir destandır.

Bu mukaddes güzel yurt topraklarının korunması ve bayrağımızın dalgalanması için birlik, beraberlik ve bütünlük içinde verilen mücadeleyi millet olarak idrak etmeli, gelecek nesillere bu bilinci aktarmayı, bu güzel vatanı bizlere emanet eden atalarımıza karşı bir borç bilmeliyiz” dedi.

 

 

 

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz