Reklam
Reklam
YEŞİL KAMAN GAZETESİ - 01 Haziran 2020, Pazartesi

HİZMET’TE SINIR YOK

24 Mart 2020
23 kez görüntülendi

HİZMET’TE SINIR YOK
Reklam

Kaman Belediyesi yeni aldığı araçları hizmete soktu

HİZMET’TE SINIR YOK

Henüz seçilmesinin üzerinden bir yıl bile geçmemesine rağmen, Belediye Başkanı Necati Çolak, çalışmaları ile Kaman halkının takdirini kazanmaya devam ediyor.

Şebeke su hattının değiştirilmesi gibi büyük ve önemli bir çalışmanın altına elini koyan Başkan Çolak, Belediye bünyesine kattığı yeni araçlar ile de hizmette sınır tanımadı.

Seçim vaatleri arasında en büyük söylemi olan  “Halka Hizmet, Hakka Hizmet” anlayışı ile hareket edeceğini her fırsatta dile getiren Başkan Çolak, “Daha Güzel, Daha Sağlıklı, Daha Yeşil bir Kaman için çalışmalarımız aralıksız devam edecektir” dedi.

Kaman Belediyesinin saha çalışmalarının daha etkin ve hızlı bir şekilde yerine getirilebilmesi amacıyla hepsi 2020 model olmak üzere 1 Adet Paletli Ekskavatör Kepçe, 1 Adet Damperli Kamyon, 1 Adet Tam Donanımlı Yol Süpürme Aracı ve 3 Adet Çöp Toplama Aracı Belediye araç filosuna kazandırıldı.

Alınan araçlar, Geçtiğimiz hafta Cuma günü, Koronovirüs tedbirleri kapsamında vatandaşın davet edilmediği ve sınırlı tutulduğu ve “Sosyal Mesafe”  (1 Metre mesafe kuralı) uygulanan programa, Belediye Başkan Yardımcısı Yakup Eğri, İl Genel Meclis Üyeleri, Emre Demirci ve Durdu Üngel, Belediye Meclis Üyeleri, Aydın Karsavuran, Ümit Ayas, Üçler Güzel, Arif Göçmen, Mehmet Keskin, Köksal Arslan, Murat Göktaş ve Ahmet Uğurlu ile Basın mensuplarının katılımı ile dua edilerek hizmete alındı.

Başkan Çolak burada yapmış olduğu açıklamada; “Kırşehir Milletvekilimiz Mustafa Kendirli ve İl Başkanımız Muzaffer Aslan’ın destekleri ve üstün gayretleri sonucunda bu yeni araçlarımızı almış bulunmaktayız. Belediyemizin yaşamış olduğu ekonomik sıkıntılarına rağmen almış olduğumuz tasarruf tedbirleriyle gerçekçi bir planlamayla yeni yatırımlara kaynak oldu. Bu kaynakla da 6 adet yeni aracı Belediyemizin araç filosuna kazandırdık. Alınan araçlar İlçemize hayırlı olsun” dedi.

Belediye’nin imkanlarını en iyi şekilde değerlendirerek Kamana en kaliteli hizmeti sunma gayreti içinde olduklarını ifade eden Başkan Çolak; “Makine İkmal Müdürümüz Ahmet Dursun ile yakın zamanda yeni alınacak diğer araçlar içinde çalışmaları başlattık. Ayrıca Yatırım Teşvik Belgesini Türkiye de onaylatan ilk Belediye olmaktan gurur duyuyoruz. Göreve geldiğimiz günden bugüne kadar Belediyemizin gelirleri ve giderlerindeki düzenlemeleri gerçekleştirmek amacıyla çalışmalarımıza başladık. Çok Değerli Hemşehrilerimize daha iyi ve daha verimli hizmeti en iyi şekilde nasıl yaparız düşüncesiyle çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz” dedi.

Eski araçlarımızın yenileyerek daha kaliteli ve hızlı hizmeti sunacağız diyen Başkan Necati çolak sözlerini şöyle sürdürdü: “Belediyemiz bünyesinde bulunan araçlarımız oldukça eski durumdaydı. Bu nedenle de sürekli olarak farklı birçok arıza ortaya çıkıyordu. Bu da maliyet anlamında bir külfet yaratıyordu. Uzun süredir de araç filomuzda yenileme çalışmaları yapılmamış. Tasarruf tedbirlerimizin ışığında bizde tüm bu sıkıntıları gidermek adına bir çalışma gerçekleştirdik ve araç filomuza yeni araçlarımızı dahil ettik. Amacımız; vatandaşlarımızın vergileriyle en iyi, en adaletli ve eşit hizmeti sunmaktır. Bütün projelerimizi etap etap yerine getiriyoruz. Bu süreçte tüm mahallelerimize dokunmaya çalışıyoruz. Sağ olsun değerli muhtarlarımız bu süreçte bizlere büyük destek veriyorlar. Vatandaşlarımızın isteklerini ve beklentilerini bizlere iletiyorlar. Kendilerine çok teşekkür ediyorum. İlçemizde hizmeti daha da arttırmak için elimizden geleni yapıyoruz. Belediyemize kattığımız yeni araçlar hizmet de sınır tanımayacak, başta alt yapı çalışmalarımız olmak üzere, birçok çalışmaya faydalı olacak. İlçemize hayırlı olsun” dedi.

 

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz