Reklam
Reklam
YEŞİL KAMAN GAZETESİ - 01 Haziran 2020, Pazartesi

EVDEKAL KAMAN

24 Mart 2020
23 kez görüntülendi

EVDEKAL KAMAN
Reklam

KORONAVİRÜS TEDBİRLERİ ARTIRILIYOR

EVDEKAL KAMAN

*Açıklanan ve Alınan tedbirlere mutlaka uyalım, hem kendimizi hem çevremizdeki insanları tehlikeye atmayalım.

*Bu zor günleri millet olarak kurallara uyarak atlatacağız.

*Temizlik ve hijyende taviz vermeyeceğiz.

*Kaymakamlık bünyesinde 65 yaş ve üstüne yardım için Vefa Sosyal Destek Ekibi kurulurken, Belediye şikayetler için ALO 153’ü hizmete açtı.

Ülkemizde Koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirler her geçen gün artırılmaya devam ediyor. 65 Yaş ve üzeri sokağa çıkma yasaklandı. Berberler, Kuaförler, Güzellik merkezleri kapatıldı. Bankaların ve Kurumların çalışma saatleri yeniden düzenlendi. Ayrıca 14 Gün karantina kuralına uymayanlara ceza geliyor.

Salı günü sabah itibarı ile Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından verilen son bilgilere göre ülkemizde; 1529 Vaka görülürken, 37 vatandaşımız hayatını kaybetti.

Kaman Belediyesi tarafından İlçemizde bulunan Camiler, Resmi Kurumlar, Okullar, Meydanlar, Toplu Taşıma Araçları, Taksiler ve Taksi durakları, Yurtlar, Adliye binası gibi yerlerde dezenfekte ve ilaçlama çalışmaları bu hafta da devam etti.

Camilerde toplu namaz kılmalara ara verildi. Cenazeler asgari katılım ile defnediliyor, Taziye çadırları kaldırıldı. Spor müsabakaları ertelendi, ÖSYM Nisan ayı içerisinde yapacağı sınavları ileri bir tarihe erteledi. Hayvan pazarları geçici olarak kapatıldı. Marketlerde ve pazarlarda önlemler alındı. Çalışma saatleri yeniden düzenlendi.

Kaman Belediyesi Hoparlörlerden, Müftülük görevlileri Minarelerden vatandaşları sokağa çıkmama konusunda sık sık uyarılarda bulunuyor.

Kaman Belediyesi ALO 153 Şikayet hattı kurdu:

Konu ilgili olarak Belediye Başkanı Necati Çolak, yapmış olduğu açıklamada; “ALO 153 Şikâyet Hattı hizmete açılmıştır. Korona Virüs nedeni ile evinden çıkamayan yaşlılarımız ayrıca her türlü istek ve şikayet için verilen hizmetlerin daha hızlı ve kaliteli olabilmesi için ALO 153 Şikayet hattını kurmuş bulunmaktayız” dedi.

Çolak açıklamasında: “Hemşerilerimizin gördükleri olumsuzlukları 07.00 – 19.00 saatleri arasında (ALO 153) bildirmesi mümkündür. Zabıta ekiplerimiz hijyen kurallarına uymayan esnaflarımızı da sürekli kontrol etmektedir. Halk sağlığının korunması bakımından denetimlerin aralıksız sürüyor. Ayrıca dezenfekte çalışmalarım İlçemiz her yerinde devam etmektedir” dedi

 

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz