Reklam
Reklam
YEŞİL KAMAN GAZETESİ - 01 Haziran 2020, Pazartesi

PANİK YOK, TEDBİR VAR

17 Mart 2020
25 kez görüntülendi

PANİK YOK, TEDBİR VAR
Reklam

Panik yapmıyoruz, Devletimiz gerekli tedbir ve önlemleri aldı, şimdi tedbir sırası vatandaşlarımızda. Salı günü itibarı ile Ülkemizdeki vaka sayısı 47, Ölüm yok.

Kaman Belediyesi tarafından Okullar, Camiler, Kurumlar, Taşıma araçları ve Halkın toplandığı alanlar dezenfekte ediliyor.

Aynı zamanda Kaman Belediyesi yapılması planlanan bazı Sosyal ve Kültürel etkinlikleri de iptal etti.

İlk olarak 2019 yılı Aralık ayında Çin’in Wuhan şehrinde görülmesi ile kısa sürede Dünyaya yayılan ve tüm Dünyayı etkisi altına alarak küresel bir salgın haline gelen Koronavirüs vakası ile mücadele kapsamında tedbirler alınmaya devam ediliyor. Öğrencilerin tatil edilmesi ile boşalan Okullar ve Yurtlar, Camiler, Kurumlar, Taşıma araçları ve Halkın toplandığı alanlar Kaman Belediyesi tarafından dezenfekte edildi.

Tedbirler kapsamında, Pazartesi günü Kaman Kaymakamı Şükrü Özcan Başkanlığında, Belediye Başkanı Necati Çolak, Jandarma Komutanı Nuri Çıracı, Emniyet Müdürü Fikri Serhad Çokaklı, İlçe Yazı İşleri Müdürü ve Belediye Zabıta Müdürünün katılımı ile Emniyet Müdürlüğünde bir durum değerlendirme toplantısı yapılarak, alınan ve alınacak olan tedbirler görüşüldü.

Kaman Belediyesi tarafından Korona virüsü için gerekli dezenfekte çalışmaları da başlatıldı. Belediye Başkanı Necati Çolak tarafından verilen talimat ile ilçemizde bulunan Camiler, Resmi Kurumlar, Okullar, Meydanlar, Toplu Taşıma Araçlarının temizlenmesine başlandı. Konu ile ilgili olarak Belediye tarafından yapılan açıklamada; “Haftalık olarak bu dezenfekte çalışmalarımız devam edecektir. Hemşerilerimizin hijyen kurallarına dikkat ederek bu sürece katkı sağlamalarını rica ediyoruz” açıklaması yapıldı.

 

 

 

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz