Reklam
Reklam
YEŞİL KAMAN GAZETESİ - 30 Mart 2020, Pazartesi

Belediyeye 200 tane Çöp konteyneri hibe edildi

22 Ocak 2020
32 kez görüntülendi

Belediyeye 200 tane Çöp konteyneri hibe edildi
Reklam

Başkan Çolak; “Amacımız İlçemizin Tertemiz Olmasıdır”

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Kaman Belediyesine 200 adet Çöp Konteyneri hibe edildi.

Konu ile ilgili olarak, Belediye Başkanı Necati Çolak yaptığı açıklamada; “Amacımız İlçemizin tertemiz olmasıdır. Bir kentin temizliği, belediyelerin başlıca görevleri arasındadır. Yaşadığımız Şehir hepimizin. Bu amaçla, daha temiz ve yaşanılır bir Kaman için üzerimize düşen vatandaşlık görevini de yerine getirmeliyiz. Bir şehri temizlemek için önce sokağımızı temizlemeliyiz. Böylelikle hem sokağımızı temizleyen görevlilerimizin işlerinde kolaylık sağlamış, hem de daha temiz bir kentte yaşamış oluruz. Temizlemenin birinci görevi kirletmemektir. Geleceğimiz olan çocuklarımıza daha yeşil, daha temiz ve daha yaşanabilir bir kent bırakmak hepimizin görevidir. Bu düşünceler kapsamında ilçemizde belirlediğimiz noktalara çöp konteynerleri bırakmaya başladık” dedi.

Konteynerlerin Kaman Belediyesi’ne kazandırılmasında büyük desteği olan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ve AK Parti Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli ile AK Parti İl Başkanı Muzaffer Aslan’a teşekkür eden Necati Çolak, “Konteynerlerimizi ana caddelerimizden başlayarak yerleştirmeye hemen başladık. Ana caddelerimizden çıkan diğer konteynerleri de gerekli görülen alanlara taşıyacağız” dedi.

Çöp konteynerlerinin kapaklarının kapalı tutulmasının hem hijyen hem de koku problemini ortadan kaldırmak için çok önemli olduğuna işaret eden Başkan Çolak, “Kaman halkının çöp toplama ve temizlik konusunda bize çok yardımcı olduğunu görüyor ve vatandaşlarımıza duyarlılıkları nedeniyle teşekkür ediyoruz. Pazaryerimizde de çöp toplama konusunda esnafımız çok duyarlı hareket ediyor. İlerleyen dönemde daha da duyarlı şekilde hareket edeceğiz. Kaman’ın daha temiz bir yer olması için çalışmalarımızı artırarak sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz