Reklam
Reklam
YEŞİL KAMAN GAZETESİ - 20 Nisan 2024, Cumartesi

Valilikten Şehit Aileleri ve Gaziler Onuruna İftar

27 Mayıs 2019
372 kez görüntülendi

Valilikten Şehit Aileleri ve Gaziler Onuruna İftar
Reklam

Valimiz Sayın İbrahim Akın ve eşi Saliha Akın, Valiliğimiz tarafından verilen iftar yemeğinde şehit aileleri ve gazilerle bir araya geldi.

Valimiz Sayın İbrahim Akın, iftar sonrasında yaptığı konuşmada, feyzi ve bereketi bol Ramazan Ayında şehit aileleri ve gazilerimizle bir arada bulunmaktan mutluluk duyduklarını ifade etti.

Ramazan ayının bereketini ve manevi atmosferini şehitlerimizin yakınları ve gazilerimizle paylaşmaktan memnuniyet duyduklarını belirten Valimiz Sayın İbrahim Akın, “Anadolu topraklarının bizlere yurt olduğu günden bugüne birilerinin gözleri hep topraklarımız üzerinde olmuş, hep bir mücadele içerisinde olmuşuz. Bu mücadele içerisinde çok sayıda vatan evladımızı şehit verdik, çok sayıda kardeşimiz de gazilik ünvanına ulaşmıştır. Dün olduğu gibi bugün de iç ve dış düşmanlarımıza karşı şehit ve gazi vermeye devam ediyoruz. Değerli şehit ailelerimiz, sizlerin evlatları, eşleri, kardeşleri, babaları bu vatanın bütünlüğü, milletimizin birliği, beraberliği, huzuru ve güvenliği uğrunda canlarını feda ettiler. Bundan daha büyük bir fedakarlık yoktur. Gazilerimiz de bu vatan için yaralandı, gazi oldu. Bütün gazilerimize şükran borçluyuz. Bu vesileyle, bu mübarek Ramazan ayında bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize sağlık, mutluluk ve huzur diliyorum. Devlet olarak, millet olarak her zaman şehit aileleri ve gazilerimizin yanındayız. Şehit aileleri şehitlerimizin, gazilerimiz ise devletimizin bizlere emanetleridir. Bu emanetlere devlet olarak, millet olarak sahip çıkmak, destek olmak boynumuzun borcudur. Bu bilinçle görev yapmaya, sizlerin yanında olmaya gayret gösteriyoruz. Tekrar hepinize geldiğiniz için teşekkür ediyor, hayırlı akşamlar diliyorum.” dedi.

Sayın Valimiz ve eşi Saliha Akın’ın şehit aileleri ve gazilerimizle birebir sohbet ederek ilgilendiği iftar programı, İl Müftüsü Mehmet Yaman’ın yaptığı duanın ardındın sona erdi.

Düzenlenen iftar yemeğine Valimiz Sayın İbrahim Akın ve eşi Saliha Akın’ın yanı sıra Vali Yardımcılarımız ve eşleri, İl Emniyet Müdürü İsmail Hakkı Akyüz, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Ferhat Kuran, İl Genel Meclisi Başkanı Hacı Ömer Seyfi, kaymakamlar, protokol eşleri, daire müdürleri, şehit ve gazi dernekleri başkanları ve üyeleri, şehit yakınları ve gaziler katıldı.

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz