Reklam
Reklam
YEŞİL KAMAN GAZETESİ - 08 Şubat 2023, Çarşamba

Vali Akın’dan Otobüs Şoförleri İle Toplantı

27 Mayıs 2019
416 kez görüntülendi

Vali Akın’dan Otobüs Şoförleri İle Toplantı
Reklam

Yaz mevsiminin gelmesi ve yaklaşmakta olan Ramazan Bayramı öncesinde, ilimizde faaliyet gösteren şehirlerarası otobüs ve tur firmaları yetkilileri ile bu firmalarda çalışan şoförler şehir içinde ve karayollarında trafikte alınacak tedbirler ve uyulması gereken kurallar hakkında bilgilendirildi.

Valimiz Sayın İbrahim Akın başkanlığında gerçekleştirilen değerlendirme toplantısına Belediye Başkan Yardımcısı Osman Uçar, İl Emniyet Müdürü İsmail Hakkı Akyüz, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Ferhat Kuran, Karayolları Şube Şefi Erkan Kılıç, Kırşehir Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mehmet Tekin, TSO temsilcisi, Trafik ve Jandarma trafik görevlileri, ilgili kurum amirleri, firma sahipleri ve şoförler katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Valimiz Sayın İbrahim Akın, otobüs şoförlerinin aşırı hız yapmama, emniyet kemeri kullanma, aracı yorgun kullanmama, trafik kurallarına uyma gibi konulara uymasının diğer sürücülere de örnek olacağını söyledi.

Her yıl çok sayıda vatandaşımızın hayatını kaybettiği trafik kazalarının ülkemizin en önemli sorunlarından birisi olduğunu belirten Valimiz Sayın İbrahim Akın, “Özellikle yaz mevsiminde olduğumuz bu günlerde, Ramazan Bayramının da yaklaşması ile beraber otobüs taşımacılığı artmış, bu duruma bağlı olarak şehirlerarası karayolları üzerinde yolcu taşıyan araçların karıştığı kazalarda ölüm ve yaralanma hadiselerinin de arttığı görülmektedir. Bu nedenle, otobüs şoförleri trafik kurallarına uymalı, şehir içinde yayalara yol vermeli, uzun yola dinlenerek çıkmalı, hız sınırına ve sürüş seyahat zamanına uymalı ve diğer sürücülere de örnek olmalıdır. Kazaların azaltılması ancak taşımacılık sektöründeki kişi ve kurumların sorumluluklarını yerine getirmesi ve trafik birimlerimizin de sürekli denetim yapması ile mümkün olacaktır. Kazaları azaltmak, kazalarda yaşanan can ve mal kayıplarının önüne geçmek amacıyla otobüs firma sahiplerinin ve şoförlerini bilgilendirmek amacıyla düzenlenen bu toplantının faydalı olacağına inanıyor, kazasız günler diliyorum.” dedi.

Toplantı, Trafik Şube Müdürlüğü sunumunun ardından yapılan fikir alış-verişi ile sona erdi.

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz