Reklam
Reklam
YEŞİL KAMAN GAZETESİ - 08 Şubat 2023, Çarşamba

Rektör Karakaya, tekrar atandı

27 Mayıs 2019
311 kez görüntülendi

Rektör Karakaya, tekrar atandı
Reklam

Rektör Karakaya Üniversitemiz Personeli Tarafından Karşılandı

2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 13. Maddesi ile 3 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2., 3. ve 7. maddeleri gereğince Üniversitemiz Rektörlüğü görevine atanan Prof. Dr. Vatan Karakaya, 24 Mayıs 2019 tarihinde Rektörlük binası önünde alkışlarla karşılandı. Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi yöneticileri, akademik idari personel ve öğrenciler tarafından karşılanan Rektör Karakaya duygulu anlar yaşadı. Personelden tebrikleri kabul eden Rektör Karakaya, bu onurlu göreve tekrar atanmaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Kırşehir Ahi Evran Üniversitesinin hızla geliştiğini ifade eden Rektör Karakaya, “Daha yapacak çok işimiz var” diyerek tüm personele çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesinin bölgesinde lider olma yolunda önemli adımlar attığını anlatan Rektör Karakaya, 4 yıllık rektörlük görevi süresince, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesinin fiziksel gelişimi, akademik yapılanması ve eğitim-öğretim anlayışıyla kısa zamanda Türkiye’deki üniversiteler arasında çok iyi bir konuma geldiğini ifade etti.

Rektör Karakaya, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından başlatılan Bölgesel Kalkınma ve Misyon Farklılaşması Projesi kapsamında “Tarım ve Jeotermal” alanında pilot üniversite seçilerek Türkiye’deki üniversitelere model olma yolunda önemli çalışmalar yapmanın haklı gururunu yaşadıklarını ifade etti.

Tüm Birimleriyle Kalite Yönetim Sistemi Belgesi Alan Türkiye’nin İlk ve Tek Devlet Üniversitesi olarak, üniversiteye ilkleri yaşattıklarını kaydeden Karakaya, “2015 yılında başlattığımız kalite yolculuğumuzda başarıya ulaşarak Kırşehir Ahi Evran Üniversitesinde kaliteyi kurum kültürü haline getirmiş bulunmaktayız.” diye konuştu.

Rektör Karakaya görev süresi boyunca akademik, idari kadrolarımız ve öğrencilerimiz ile birlikte bir aile olabilmeyi başarabildiklerini ifade ederek, yeni dönemde de Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi ailesinin daha güçlü hale geleceğini anlattı.

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesinde mükemmeli hedeflediklerini anlatan Karakaya, üniversitenin sistemli, önünü görerek ve planlanmış bir şekilde yoluna devam ettiğini söyledi.

Rektör Karakaya sözlerine şöyle devam etti: “Başta şehrimiz, ülkemiz ve dünyadaki değişim, gelişim ve dönüşüm eğilimlerini gözeterek “Dünya Üniversitesi” olma yolunda faaliyetlerimizi planladık ve uygulamaya devam ediyoruz. Bu yolda tüm çalışanlarımızın akademik özgürlükleri doyasıya yaşadığı, demokratik, çoğulcu, rekabet edebilen, analitik düşünen, bilimin ışığında yetişerek milli ve manevi hassasiyetleri olan yarınlarımızı şekillendirecek mezunlar veren bir üniversite gayreti içerisinde olduk ve bundan sonrada aynı çizgide çalışmalarımıza devam edeceğiz.”

4 yıllık çalışma süresi boyunca, takdir edileceği üzere kısa zamanda çok mesafeler kaydettiklerini dile getiren Rektör Karakaya, üniversitenin gelecekte çok daha iyi yerlerde olacağına olan inancının tam olduğunu söyledi.

Rektör Karakaya sözlerini şu şekilde tamamladı: “Rektörlük görevine ikinci defa atanmam konusunda verilen bu onurlu kararın üniversitemize, şehrimize ve ülkemize hayırlı olmasını dilerken, beni bu göreve layık görüp teveccühü esirgemeyen Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, YÖK Başkanımız Sayın Prof. Dr. Yekta Saraç’a, YÖK Genel Kurul Üyelerimize, Üniversitemiz yönetimine, tüm akademik ve idari personelimize, kurum – kuruluş yöneticilerine ve değerli Kırşehir halkına bir kez daha teşekkür ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz