Reklam
Reklam
YEŞİL KAMAN GAZETESİ - 01 Haziran 2020, Pazartesi

Engellilere ve Eski Hükümlülere Büyük Destek

27 Mayıs 2019
149 kez görüntülendi

Engellilere ve Eski Hükümlülere Büyük Destek
Reklam

Kırşehir Bedensel Engelliler Derneğince verilen iftar yemeğinde ilimizdeki engelli vatandaşlarımız ve aileleriyle bir araya gelen Valimiz Sayın İbrahim Akın, iftar sonrasında da engelli ve eski hükümlülere kendi işlerini kurmaya yönelik hibe almaya hak kazananlara çeklerini verdi.

Gazi Parkında düzenlenen programa Valimiz Sayın İbrahim Akın’ın yanı sıra Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürü Sayın Orhan Koç, Belediye Başkan Yardımcısı Asaf Kayaoğlu, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Metin Ülgen Kaya, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ramazan Baykara, Kırşehir Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Servet Avkapan, dernek üyeleri ve aileleri katıldı.

İl Müftüsü Mehmet Yaman’ın iftar yemeğinden sonra yaptığı duanın ardından konuşan Valimiz Sayın İbrahim Akın, mübarek Ramazan ayına denk gelen Engelliler Haftasında ilimizdeki engelliler ve aileleriyle aynı ortamda bulunmaktan memnuniyet duyduklarını ifade etti.

Devletimizin engellilerimize çok önemli hizmetlerde bulunduğunu ve destekler verdiğini belirten Valimiz Sayın İbrahim Akın, “Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğümüzce uygulamaya konulan engelli ve eski hükümlülere iş kurma projesi kapsamında yapılan destekler var. Kırşehir Bedensel Engelliler Derneği ve İş Kur İl Müdürlüğümüzün katkılarıyla engelli kardeşlerimizin iş kurmaları amacıyla projeler hazırlanmıştı. İlimizde 17 engelli ve eski hükümlü vatandaşımıza kendi işini kurma desteği verilmiştir. Yapılan geri ödemesiz hibe destek tutarı 810 bin TL’dir. Bu akşam, bu proje kapsamında İş-Kur Hibe Desteği alacak arkadaşlara temsili çeklerini vereceğiz. Bilindiği gibi, engelli ve eski hükümlü çalıştırmak yasal olarak zorunlu. Bu yasalara uymayan, zorunluluğu yerine getirmeyen iş verenlere cezai işlem uygulanıyor. Bu para cezalarından bir fon oluşturuldu. Bu fonda biriken paralar da engelli ve eski hükümlü kardeşlerimizin kendi işlerini kurabilmeleri için destek olarak dağıtılıyor. Bu kapsamda her bir engelli kardeşimize 50 bin TL’ye kadar hibe desteği veriliyor. Bu da devletimizin önemli bir katkısıdır. Bu hibe destekleri ile iş yeri kuracak vatandaşlarımıza iş yerlerinin hayırlı olmasını diliyor, bol kazançlar diliyorum. Ayrıca, Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürü Sayın Orhan Koç’u ilimizde ağırlamaktan mutluyuz. Bu duygularla, hepinize sağlıklı günler diliyor, hayırlı Ramazanlar diliyorum.” dedi.

Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürü Sayın Orhan Koç da konuşmasında, “Engelli kardeşlerimizle ve aileleriyle aynı sofrada oruç açmak bizleri mutlu etti. Devletimizin engelli kardeşlerimize verdiği destekler devam edecektir. Bu iftar programının hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür ediyor, huzurlu, mutlu günler diliyorum.” şeklinde konuştu.

İftar programı, Sayın Valimiz ve Genel Müdürün engelliler ile ilgilenerek aileleriyle sohbet etmesi ve sorunlarını dinlemesi ile sona erdi.

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz