Reklam
Reklam
YEŞİL KAMAN GAZETESİ - 26 Şubat 2024, Pazartesi

Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Tevcih Töreni

27 Mayıs 2019
316 kez görüntülendi

Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Tevcih Töreni
Reklam

Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Tevcih Töreni

Madalya ve Nişanlar Kanunu gereğince Bakanlar Kurulu’nun önerisi üzerine ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın onayı ile Türkiye Cumhuriyeti ve milletimiz adına aziz şehitlerimizin ailelerine ve kahraman gazilerimize verilmesi kararlaştırılan “Devlet Övünç Madalyası ve Beratları” düzenlenen törenle hak sahiplerine takdim edildi.

Törende bir konuşma yapan Valimiz Sayın İbrahim Akın, “Vatanımızın birliği, beraberliği ve bölünmez bütünlüğü uğruna canlarını feda etmiş 3 Kırşehirli şehidimizin ailelerine ve 2 gazi kardeşimize Cumhurbaşkanlığımız tarafından “Devlet Övünç Madalyası ve Beratı” tevcih edildi. Bugünkü programda, şehitlerimizin ailelerine ve gazilerimize Cumhurbaşkanımızı temsilen belgeleri takdim edeceğim. Ülkemiz genelinde eş zamanlı olarak tertip edilen bu program vesilesiyle Mübarek Ramazan ayının ilk gününde sizlerle bir arada bulunmaktan duyduğum memnuniyeti ifade etmek istiyorum. Bu duygularla, bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı, gazilerimize de sağlıklı ömürler diliyorum.” dedi.

Valimiz Sayın İbrahim Akın, daha sonra, üstün görev anlayışı içinde feragat, fedakârlık, başarı ve yararlılık dolu çalışmalarıyla Türkiye Cumhuriyeti ve Türk milleti adına haklı gurur kaynağı olmasından dolayı Şehit P.Uzm.Çvş. Semih Şahin, Şehit J.Asb.Kd.Çvş. Mustafa Gevrek ile Şehit P.Söz.Er Tayfun Kavun’un ailelerine ve Gazilerimiz P.Er Abbas Say ile J.Asb.Kad.Üçvş. Orhan Sarı’ya Sayın Cumhurbaşkanımız adına madalya ve beratları takdim etti.

Törende Valimiz Sayın İbrahim Akın’ın yanı sıra İl Emniyet Müdürü İsmail Hakkı Akyüz, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Ferhat Kuran, Askerlik Şubesi Başkanı Yzb. Harun Ağaç, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ramazan Baykara, Kırşehir Şehit Aileleri Derneği Başkanı Mutlu Kılıçaslan, Malul Gaziler Derneği Başkanı Bahattin Kaya, şehitlerimizin aileleri ve gaziler yer aldı.

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz